Smukły laptop – Apple MacBook 12″

Podczas ostatniej konferencji firmy Apple zaprezentowany został nie tylko innowacyjny smartwatch ale również nowy model notebooka z 12 calowym ekranem. Wiele osób czekało z niecierpliwością, aż Apple w końcu przedstawi tego laptopa noszącego nazwę MacBook. Okazuje się, że jak zawsze jeśli chodzi o produkty Apple, ten laptop jest bardzo smukłym i eleganckim urządzeniem przenośnym. Na pewno trafi w gust niejednego biznesmena, a także użytkowników, którzy przywykli do eleganckiego designu Apple’a.

macbook-12-cali-specyfikacja

Najnowszy model MacBooka posiada 12-calowy ekran Retina, który wyświetla obraz o rozdzielczości 2304×1440 pikseli. Obudowa całego laptopa ma grubość zaledwo 13,1 mm, a jego waga ledwo przekracza 900 gramów. Stąd stwierdzenie, że nowy produkt Appla będzie smukłym urządzeniem. O te parametry nie możemy się w żaden sposób przyczepić, gdyż dla każdego z nas liczy się ciężar i sylwetka urządzenia, w szczególności, gdy zabieramy je ze sobą do pracy lub często jest to nasz towarzysz wyjazdów biznesowych. Smukłą sylwetkę MacBook zawdzięcza miedzy innymi przyciskom z mechanizmem wzorowanym na skrzydłach motyla. Każdy klawisz posiada również podświetlenie, co w produktach tej klasy jest standardem. Touchpad zainstalowany w nowym urządzeniu Apple daje możliwość regulacji siły nacisku, co pozwala użytkownikowi dostosować ten element do swoich potrzeb. To co niektórych może i nie zaskoczy, a jednak muszę o tym wspomnieć, to tylko jeden port USB 3,1 umieszczony w obudowie wykonanej z jednego bloku metalu. Ma on odpowiadać jedynie za ładowanie urządzenia oraz pozwolić na podłączenie do laptopa peryferyjnych urządzeń. Jeśli chodzi o wymieniony tu drugi wariant, to wymaga stosowania adapterów. W tym miejscu Apple nie za bardzo się popisał.

Mac-Book-Air-ze-złączem-USB-3-1Nowy Apple MacBook został wyposażony w najnowsze procesory firmy Intel Core M, które współpracują w całym układzie z grafiką HD 5300. W skład specyfikacji urządzenia wchodzą również: 8 GB pamięci RAM oraz dyski SSD o dwóch pojemnościach: albo 256 GB lub też 512 GB. Producent postawił również na pasywne chłodzenie, co niekiedy, mimo że nie generuje hałasu, sprawia, iż laptop zamienia się w mały grzejnik, co nie jest aż tak pożądane, a bardziej zbyteczne. Czas pracy nowego MacBooka wynosi 9 godzin przy pełnym naładowaniu baterii i w sytuacji, gdy wykorzystujemy go tylko do przeglądania internetu. Nowy produkt Appla zadebiutuje na rynku 10 kwietnia 2015 roku. Najtańsza wersja Intel M 5Y51 i dyskiem 256 GB to koszt w wysokości 6299 złotych. Najdroższy wariant tego modelu będzie nas kosztował aż 7799 złotych. Każdy adapter potrzebny do tego notebooka trzeba oczywiście dokupić oddzielnie. Sprzęt drogi ale warto o nim wspomnieć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *